ak godlo

Akcja Katolicka 6 grudnia 1997 roku w Katedrze Przemyskiej z rąk ks. Abp Józefa Michalika otrzymała dekret powołujący Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. i nominacje dla Ks. Asystenta i Prezesa.

Obecny stan to 12 członków 2-ch kandydatów. Asystentem jest Ks. Proboszcz Stanisław Turoń. Cały czas kroczymy programem wskazanym na dany rok.

Nasza aktywność to praca w trzech aspektach:

1. Indywidualnym - poznając sylwetki Świętych i Błogosławionych naszej Ziemii.
  2. Duchowym - odmawiając w Kościele Różaniec, Drogę Krzyżową, adorując Najświętszy Sakrament w obranych intencjach danego roku, praktykowanie pierwszych piątków oraz czytając Pismo Święte.
  3. Ewangelicznym - organizując i uczestnicząc w Dniach Skupienia, Rekolekcjach, Duchowej Adopcji, opłatek w Parafii, dekanacie, archiprezbiteriacie i DIAK-u, pielgrzymki autokarowe (w tym kolejna 21-sza w Dniu Bożego Miłosierdzia do Krakowa), spotkania integracyjne oraz nabór kandydatów. Odbywając comiesięczne spotkania z kwadransem ewangelicznym, materiałem formacyjnym, przekazując informacje ze spotkań Prezesa na wyższym szczeblu.

W każdym spotkaniu uczestniczy Asystent - Ks. Proboszcz.