W Parafii Świętego Antoniego w Jedliczu jest zarejestrowanych 106 osób noszących Szkaplerz.

W styczniu 2001 roku została zawiązana Rodzina Szkaplerza Świętego.

Moderatorem Rodziny Szkaplerznej jest Ksiądz Czesław Niemiec, animatorką Zofia Garbacik. Nasza Rodzina Szkaplerza jest zarejestrowana u Ojców Karmelitów Bosych w Czernej k/Krzeszowic.

Rodzina Szkaplerza spotyka się w durgą środę miesiąca w sali Domu Parafialnego, a w spotkaniu uczestniczy od 15 do 20 osób.

Przed świętem zmarłych gromadzą się na naszym cmentarzu, by pomodlić się za zmarłych Księży z Karmelu.

Raz do doku organizują przelgrzymkę autokarową do Czernej, aby uczestniczyć w Ogólnopolskim Spotkaniu Bractw i Rodzin Szkaplerznych Matki Bożej z Góry Karmel.

• 25 lipca - Święto św. Jakuba, apostoła
  • 6 sierpnia - Święto Przemienienia Pańskiego
  • 9 sierpnia - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • 10 sierpnia - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika