Służba Liturgiczna naszej Parafii liczy 32-ch ministrantów, w tym 12-tu lektorów. Opiekunem grupy jest Ks. Robert Siudak.

Obecność ministrantów w trakcie sprawowania Liturgii wyraża to, że Kościół jest wspólnotą, gromadzącą się wokół Słowa Bożego i Ołtarza Pańskiego, w której każdy z członków jest ważny i ma określone funkcje do wypełnienia.

Zbiórki ministranckie odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałek, na których prowadzona jest formacja duchowo-liturgiczna, załatwiane są sprawy organizacyjne oraz wynikłe z sytuacji jakiegoś przedsięwzięcia.

Przed uroczystościami spotkania są częściej. Uczą się na nich jak lepiej i piękniej służyć w trakcie Liturgii.

Do ich obowiązków należy posługa podczas Liturgii Mszy Świętej oraz Nabożeństw w ciągu tygodnia, a jednym z głównych zadań jest pomoc Księżom podczas Wizyty Duszpasterskiej.

• 24 listopada - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  • 1 grudnia - Pierwsza Niedziela Adwentu