Wyszukiwarka

Tradycją naszej parafii jest Noworoczne Spotkanie Opłatkowe, w którym mogą uczestniczyć wszyscy parafianie. Organizację spotkania podejmują członkowie grup parafialnych, w tym roku zaangażował się również KSM. 14 stycznia 2018 r. na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Turonia do punktu katechetycznego przybyło 102 gości.

Czytaj więcej: Opłatek parafialny 2018

W przedświąteczne dni Jedlickie "Caritas" zbierało żywność dla potrzebujących rodzin naszego miasta i gminy. W akcję tę czynnie i chętnie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Szkoły Podstawowej w Jedliczu i Parafialne Koło Caritas.

Czytaj więcej: Zbiórka żywności 2017

Ostatni wakacyjny weekend spędziliśmy na wesołej rodzinnej zabawie w punkcie katechetycznym Parafii pod wezwaniem św. Antoniego i św. Łukasza w Jedliczu. Atrakcji było co niemiara:

Czytaj więcej: II Piknik Parafialny

Otrzymaliśmy zaproszenie od prezesa oddziału Anny Daraż na ognisko międzyoddziałowe w ośrodku KSM AP w Wybrzeżu. Naszego oddziału nie mogło tam zabraknąć. Niestety pogoda nas nie oszczędzała, ale naszym piłkarzom to w ogóle nie przeszkadzało.

Czytaj więcej: Ognisko z zaprzyjaźnionym oddziałem KSM 2017

29 stycznia 2017 r. w Sali katechetycznej odbył się opłatek parafialny. Tradycyjne spotkanie rozpoczęła msza święta. Inspiratorem spotkania był ks. Proboszcz Stanisław Turoń, a organizacją opłatka kierowała Akcja Katolicka. W przygotowaniu opłatkowego spotkania aktywnie uczestniczyli również członkowie Koła Caritas, Rady Parafialnej, Kręgów Rodzin, Szkaplerza i Róż Różańcowych.

Czytaj więcej: Opłatek parafialny 2017

Kilkaset osób przeszło w piątek (6.01) w ulicami Jedlicza w Orszaku Trzech Króli wspólnie kolędując.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli 2017

Koło Caritas dziękuje wszystkim darczyńcom za hojność podczas corocznej zbiórki żywności na Święta Bożego Narodzenia. Obdarowaliśmy 43 rodziny z naszej Parafii.

Dziękujemy zarządom i pracownikom sklepów: GS w Jedliczu, „Biedronka” , Alta i Centrum, w których była przeprowadzona zbiórka.

Wszystkim zaangażowanym ks. Proboszcz Stanisław Turoń i członkowie Koła Caritas w Jedliczu życzą Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Zbiórka żywności Caritas 2016

29 października w ośrodku Nadzieja w Dubiecku odbył się Zjazd Prezesów. Na Zjeździe było 22 spośród 43 oddziałów w tym nasz w składzie: prezes Mirosław Ginalski oraz zastępca prezesa Krzysztof Śmigiel. Na Zjeździe poruszono między innymi temat chęci pracy w oddziale, udzielania się i zmotywowania do pracy dla wspólnego dobra i korzyści.

Czytaj więcej: Zjazd Prezesów KSM 2016

Kierownictwo KSM w składzie Krzysztof Śmigiel oraz Mirosław Ginalski odwiedziło dzisiaj pomnik Poległych za Ojczyznę 1914-1945 na Jedlickim Cmentarzu.

Czytaj więcej: Odwiedziny pomnika poległych KSM 2016

Kwota za sprzedaż wkładów do zniczy w niedzielę 23 października przez parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wyniosła 139 złotych. Bóg zapłać.

Czytaj więcej: Sprzedaż wkładów do zniczy KSM 2016

Zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech 2016 w niedzielę 25 października 2016

Czytaj więcej: Zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech 2016

20 września 2016 roku w naszym liceum gościł z wizytą Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal. Jego Ekscelencja przybył w towarzystwie Ks. Proboszcza Stanisława Turonia oraz Ks. Andrzeja Kopczy. Na początku tego necodziennego spotkania Dyrektor szkoły - Pani Iwona Pytel serdecznie powitała Ks. Biskupa i przybyłych gości.

Czytaj więcej: Wizyta Arcybiskupa 2016

Sakrament bierzmowania jest kolejnym etapem wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest dopełnieniem łaski chrztu.

Nazwa sakramentu pochodzi od łacińskiego słowa „confirmatio”, które oznacza „potwierdzenie”. Polskie słowo bierzmowanie wywodzi się ze staropolskiego słowa „bierzmo”, które oznacza belkę podtrzymującą strop domu. Sakrament bierzmowania jest więc sakramentem umacniającym i podtrzymującym życie w wierze.

19 września 2016 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal rozpoczął dwudniową wizytę kanoniczną w naszej parafii. Po przywitaniu w kościele parafialnym ks. abp. skierował słowa krótkiej nauki do młodzieży. Podczas uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez ks. dziekana Andrzeja Chmurę, ks. proboszcza Stanisława Turonia oraz księży z dekanatu Krosno I, ks. abp udzielił sakramentu bierzmowania 142 uczniom klasy III Gimnazjum i klasy I Szkoły Ponadgimnazjalnej. Każdy
z bierzmowanych otrzymał pamiątkową książkę „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.

Czytaj więcej: Bierzmowanie 2016

piknik1

Piknik Parafialny pod nazwą „Radość i Miłosierdzie” przyciągnął na plac przy jedlickim kościele całe rodziny z dziećmi. Dobra zabawa i słoneczna pogoda wprawiły wszystkich przybyłych gości w znakomity nastrój. Pokaz broni białej autorstwa Stanisława Stopkowicza oraz wystawa rzeźb Jana Gajdy przyciągały wzrok i budziły nieskrywany podziw dla artystycznych zdolności naszych lokalnych twórców. Miłośnicy modelarstwa mogli zobaczyć prace przygotowane przez Adama Dyląga.

Czytaj więcej: Piknik Parafialny 2016

30 lipca br. mieszkańcy naszej gminy i okolic zgromadzili się w Jedliczu na wspólnej modlitwie w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które w tym roku miały miejsce w Krakowie. Spotkanie z inicjatywy Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik pod patronatem Proboszcza Parafii pw. Św. Antoniego w Jedliczu ks. Stanisława Turonia i Wójta Gminy Wojaszówka Sławomira Stefańskiego rozpoczęła koncelebrowana Msza Święta.

Czytaj więcej: Spotkanie Młodych w Jedliczu 2016

Z okazji obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski 5 czerwca w Kościele Parafialnym w Jedliczu zabrzmiała Msza C- dur „Koronacyjna” W. A. Mozarta. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego w Jedliczu oraz Burmistrz Gminy Jedlicze.

Czytaj więcej: 1050 rocznica chrztu

Mieszkańcy Jedlicza i okolicznych miejscowości wzięli w czwartek (26.05) udział w uroczystej procesji Bożego Ciała - uroczystości liturgicznej ku czci Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest procesja eucharystyczna ulicami miasta. Uczestnictwo w procesji to publiczna manifestacja wiary. Jest to jedno z najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki.

Czytaj więcej: Boże Ciało 2016

W dniach 22 i 23 marca wolontariusze działający przy SK Caritas wzięli udział w akcji „Pomagamy”. Celem przedsięwzięcia była zbiórka artykułów spożywczych dla osób potrzebujących z terenu gminy Jedlicze. Gimnazjaliści rozdając ulotki z informacją o przeprowadzanej akcji zachęcali wszystkie osoby robiące w tych dniach przedświąteczne zakupy do wsparcia osób z trudną sytuacja materialną.

Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za przyłączenie się do akcji i okazaną hojność, a wolontariuszom, jak zwykle, za wspaniałą postawę oraz niezawodność. Życzymy radosnego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.

Parafialne i Szkolne Koło Caritas

Czytaj więcej: Akcja Pomagamy 2016

7 lipca 2014 r. Jedlicki Caritas zorganizował wycieczkę do skansenu w Sanoku. 40 dzieci z naszej parafii miało możliwość oglądania pięknego rynku stanowiącego budownictwo drewniane z okresu od XVII do XX wieku, obiekty sakralne (XVII-wieczny kościół, dwie XVIII-wieczne cerkwie bojkowskie, wiejską szkołę, młyn wodny, wiatraki i kuźnie. Po zwiedzeniu muzeum na wolnym powietrzu czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami i napojami. Ze skansenu dzieci pojechały na Rynek w Sanoku, oglądały piękną panoramę miasta i galerię w Muzeum Historycznym w Sanoku. Po zjedzeniu pysznych lodów dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sanoka - Caritas 2014

W kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Jedliczu Bp Adam Szal udzielił sakramentu bierzmowania 78 uczniom klasy III Gimnazjum z parafii Jedlicze i Żarnowiec. Mszę św. koncelebrowali: ks. dziekan Karol Bryś, ks. proboszcz Stanisław Turoń oraz ks. Marcin Nowak. Na zakończenie uroczystej Mszy św. młodzież podziękowała ks. Biskupowi za udzielenie sakramentu. Słowa wdzięczności skierowała również pod adresem osób które ich do tej uroczystości przygotowały, a byli to : Ks. Ryszard Kremowicz, Ks. Stanisław Szańca oraz Pan katecheta Mariusz Czekański. Po zakończeniu Eucharystii wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości z Księdzem Biskupem.

Ks. Waldemar Pastuszak

Czytaj więcej: Bierzmowanie 2014

31 sierpnia 2013 r. Koło Caritas zorganizowało Piknik Integracyjny dla osób niepełnosprawnych. W programie pikniku był poczęstunek, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólne śpiewanie. W przeprowadzeniu pikniku pomogła nam młodzież z KSM. W pikniku wzięło udział 50 osób z naszej parafii.

Czytaj więcej: Piknik Parafialny 2013

Go to top