Boże Ciało w Jedliczu 2020. Nie ulicami miasta, ale wokół kościoła przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym roku, publiczna manifestacja wiary miała nieco inny, ale bardzo uroczysty charakter. Zobaczcie, jak wyglądała Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczęto tradycyjnie mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Świętego Antoniego Padewskiego w Jedliczu. Po mszy świętej wierni przeszli nie jak co roku, ulicami miasta, ale w procesji wokół kościoła. Ta miała jednak bardzo uroczysty charakter.

Wierni zatrzymywali się przy czterech ołtarzach, które symbolizowały cztery strony świata (cztery żywioły), a także cztery Ewangelie Święte. Ołtarze przy kościele przygotowali: Pierwszy – mieszkańcy Męcinki, Chlebnej i Oazy Rodzin. Drugi– mieszkańcy ul. Łukasiewicza i przyległych oraz członkowie jedlickiego Caritas. Trzeci- mieszkańcy ul. Tokarskich i przyległych oraz członkowie Akcji Katolickiej. Czwarty– ostatni, mieszkańcy ulic za torami oraz rodzina Radia Maryja.

Na zakończenie procesji ks. Marek Duda pobłogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem.

Źródło: jedlicze24.pl

• 11 lipca - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy