Wyszukiwarka

7 lipca 2014 r. Jedlicki Caritas zorganizował wycieczkę do skansenu w Sanoku. 40 dzieci z naszej parafii miało możliwość oglądania pięknego rynku stanowiącego budownictwo drewniane z okresu od XVII do XX wieku, obiekty sakralne (XVII-wieczny kościół, dwie XVIII-wieczne cerkwie bojkowskie, wiejską szkołę, młyn wodny, wiatraki i kuźnie. Po zwiedzeniu muzeum na wolnym powietrzu czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami i napojami. Ze skansenu dzieci pojechały na Rynek w Sanoku, oglądały piękną panoramę miasta i galerię w Muzeum Historycznym w Sanoku. Po zjedzeniu pysznych lodów dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

 

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 11 lipca - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • 22 lipca - Święto św. Marii Magdaleny
  • 23 lipca - Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  • 25 lipca - Święto św. Jakuba, apostoła
2.png5.png2.png4.png8.png7.png
1
Online