Wyszukiwarka

W kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Jedliczu Bp Adam Szal udzielił sakramentu bierzmowania 78 uczniom klasy III Gimnazjum z parafii Jedlicze i Żarnowiec. Mszę św. koncelebrowali: ks. dziekan Karol Bryś, ks. proboszcz Stanisław Turoń oraz ks. Marcin Nowak. Na zakończenie uroczystej Mszy św. młodzież podziękowała ks. Biskupowi za udzielenie sakramentu. Słowa wdzięczności skierowała również pod adresem osób które ich do tej uroczystości przygotowały, a byli to : Ks. Ryszard Kremowicz, Ks. Stanisław Szańca oraz Pan katecheta Mariusz Czekański. Po zakończeniu Eucharystii wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości z Księdzem Biskupem.

Ks. Waldemar Pastuszak

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 11 lipca - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • 22 lipca - Święto św. Marii Magdaleny
  • 23 lipca - Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  • 25 lipca - Święto św. Jakuba, apostoła
2.png5.png2.png4.png9.png5.png
1
Online