Wyszukiwarka

Z okazji obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski 5 czerwca w Kościele Parafialnym w Jedliczu zabrzmiała Msza C- dur „Koronacyjna” W. A. Mozarta. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego w Jedliczu oraz Burmistrz Gminy Jedlicze.

Wykonawcami tego niecodziennego koncertu byli: Kornelia Wojnarowska- sopran, Stanisława Mikołajczyk – Madej –alt, Paweł Piękoś –tenor, Franciszek Szmyd –bas, Chór „Soli Deo” I LO i Parafia św. Stanisława BM w Jaśle – Monika Twarduś przygotowanie, Chór mieszany OSM II st. w Krośnie – Renata Zajdel przygotowanie, Orkiestra Smyczkowa OSM II st. w Krośnie – Magdalena Sokołowska – Furyj dyrygent, Gościnnie -Edward Prajsnar, Andrzej Szymkowicz – oboje, Patryk Tokarski – waltornia, Łukasz Madej- kontrabasy, Szymon Biały – kotły. Gromkie brawa publiczności i bis świadczą, o jakości koncertu. Wspaniała akustyka jedlickiego Kościoła była sprzymierzeńcem i przyczyniła się do rewelacyjnego brzmienia. Przed Kościołem można było zobaczyć ciekawą wystawę pt. „ Kronikarze piszą… Chrzest Polski” przygotowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara w Jedliczu. Wystawę można zobaczyć w Szkole Ludowej w Żarnowcu, na którą serdecznie zapraszamy.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png6.png1.png
4
Online