Wyszukiwarka

Sakrament bierzmowania jest kolejnym etapem wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest dopełnieniem łaski chrztu.

Nazwa sakramentu pochodzi od łacińskiego słowa „confirmatio”, które oznacza „potwierdzenie”. Polskie słowo bierzmowanie wywodzi się ze staropolskiego słowa „bierzmo”, które oznacza belkę podtrzymującą strop domu. Sakrament bierzmowania jest więc sakramentem umacniającym i podtrzymującym życie w wierze.

19 września 2016 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal rozpoczął dwudniową wizytę kanoniczną w naszej parafii. Po przywitaniu w kościele parafialnym ks. abp. skierował słowa krótkiej nauki do młodzieży. Podczas uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez ks. dziekana Andrzeja Chmurę, ks. proboszcza Stanisława Turonia oraz księży z dekanatu Krosno I, ks. abp udzielił sakramentu bierzmowania 142 uczniom klasy III Gimnazjum i klasy I Szkoły Ponadgimnazjalnej. Każdy
z bierzmowanych otrzymał pamiątkową książkę „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.

Przedstawiciele młodzieży podziękowali ks. Arcybiskupowi za udzielenie sakramentu. Słowa wdzięczności skierowali również pod adresem osób, które ich do tej ważnej uroczystości przygotowały, a byli to: ks. Andrzej Kopcza oraz Pan Katecheta Mariusz Czekański.

Na zakończenie Mszy przedstawiciele grup parafialnych zaprezentowali sprawozdanie z ostatnich pięciu lat pracy w parafii.

Krzysztof Śmigiel

fot. D. Grzędzielski

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png4.png2.png
8
Online