Wyszukiwarka

20 września 2016 roku w naszym liceum gościł z wizytą Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal. Jego Ekscelencja przybył w towarzystwie Ks. Proboszcza Stanisława Turonia oraz Ks. Andrzeja Kopczy. Na początku tego necodziennego spotkania Dyrektor szkoły - Pani Iwona Pytel serdecznie powitała Ks. Biskupa i przybyłych gości.

W swoim wystąpieniu nakreśliła ona historię zabytkowego pałacu, w którym mieści się nasza szkoła. Następnie uczniowie liceum zaprezentowali krótki program artystyczny o Patronce – Marii Konopnickiej. Arcybiskup skierował słowo do zebranych w auli, w którym, w metaforyczny sposób mówił o motywacji i stawianiu sobie wymagań. Jego Ekscelencja udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa, a następnie przyjął od społeczności szkolnej życzenia i skromny upominek. Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania wizyty czcigodnego gościa.

LO Jedlicze

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png6.png0.png
4
Online