Wyszukiwarka

Ostatni wakacyjny weekend spędziliśmy na wesołej rodzinnej zabawie w punkcie katechetycznym Parafii pod wezwaniem św. Antoniego i św. Łukasza w Jedliczu. Atrakcji było co niemiara:

Zabawę rozkręciły przedszkolaki, które pod kierunkiem P. Jolanty Krygowskiej, wykonały piękne pląsy. Następnie scenę udostępniono wykonawcom, którzy próbowali swoich sił w konkursie „Mam talent”. W tym punkcie programu zaprezentowali się członkowie zespołu muzycznego prowadzonego przez organistę P. Jana Radonia. W części wokalnej wystąpiła P Agnieszka Dubis ze swoimi córeczkami i wykonawcy indywidualni.

Równocześnie w hali GOSiR-u rozpoczęły się rodzinne i indywidualne potyczki sportowe. Oczekiwaną atrakcją przygotowaną na tą okazję przez Burmistrza Gminy - Jolantę Urbanik był przyjazd kolejki, którą najmłodsi mogli za darmo podróżować ulicami Jedlicza. Na scenie swoje wiersze recytowała poetka ludowa Pani Stanisława Gierlasińska.
Na tą okazję napisała wiersz „Piknik Rodzinny w Jedliczu". Pan Jan Gajda - artysta ludowy z Chlebnej - zaprezentował wykonane w drewnie figury. Pani Marta Warzocha , mieszkanka Jedlicza zaprezentowała swoje prace malarskie na szkle i własnoręcznie wykonane gobeliny. Na naszej scenie pojawiły się także postaci z dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W role bohaterów „Wesela” wcielili się między innymi: Pani Jolanta Urbanik- burmistrz Gminy Jedlicze, panowie Zygmunt Ginalski i Piotr Świątek. Bardzo ciekawą interpretację obejrzeliśmy w wykonaniu Katarzyny Kochanek i Mateusza Budy.

Kolejny punkt programu to występ Zespołu Śpiewaczego” Kamratki”. Zespół wykonał najpiękniejsze pieśni ze swojego repertuaru. Jak na każdym pikniku był pokaz sprawności w wykonaniu dwóch jednostek Straży Pożarnych z Jedlicza. W trakcie pikniku przeprowadzono loterię fantową i licytację przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Przebojem wśród licytowanych przedmiotów okazały się piłki z podpisem piłkarzy z reprezentacji Polski. Piknik zaszczycili swoją obecnością: Pani Senator Alicja Zając oraz Posłowie na Sejm RP Panowie Bogusław Rzońca oraz Piotr Babinetz.

W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się przepysznymi ciastami domowego wypieku, grillowanymi kiełbaskami , grochówką oraz smakowitym chlebem ze smalcem i kwaszonym ogórkiem.

Fundusze uzyskane z pikniku zostaną przekazane na budowę kościoła filialnego w Długie – Poręby.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”.

Organizatorzy pikniku: główny organizator – ks. proboszcz Stanisław Turoń , grupy parafialne: Caritas, Radio Maryja, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Rodziny Szkaplerza, Krągi Rodzin, Kółka Różańcowe, KSM, Ministranci. współorganizatorzy: Burmistrz Gminy Jedlicze, GOK Jedlicze, GOSiR w Jedliczu.

 

21441242 1962784893955085 1527216418 o21441242 1962784893955085 1527216418 o

 

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png3.png0.png
1
Online