Wyszukiwarka

W przedświąteczne dni Jedlickie "Caritas" zbierało żywność dla potrzebujących rodzin naszego miasta i gminy. W akcję tę czynnie i chętnie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Szkoły Podstawowej w Jedliczu i Parafialne Koło Caritas.

 

Grupa ok. 40 uczniów dyżurowała w okolicznych marketach spożywczych. Obecność młodych chłopców i dziewcząt przy koszach sprawiła, że kosze były szybko zapełniane. Pracownicy sklepów: Alty, Delikatesów Centrum, Tesco, Biedronki i GS w Jedliczu z życzliwością podeszli do naszej akcji. Dziękujemy zarówno młodzieży szkolnej, jak i wszystkim wspierającym akcję.
Obdarowano 54 potrzebujące rodziny. Ofiarodawcy sprawili, że na niejednej twarzy pojawił się uśmiech i wiara w człowieka.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję.

Z błogosławieństwem na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
Ks. Proboszcz Stanisław Turoń
Koordynator akcji, Małgorzata Ginalska

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png3.png7.png
5
Online