W przedświąteczne dni Jedlickie "Caritas" zbierało żywność dla potrzebujących rodzin naszego miasta i gminy. W akcję tę czynnie i chętnie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Szkoły Podstawowej w Jedliczu i Parafialne Koło Caritas.

Grupa ok. 40 uczniów dyżurowała w okolicznych marketach spożywczych. Obecność młodych chłopców i dziewcząt przy koszach sprawiła, że kosze były szybko zapełniane. Pracownicy sklepów: Alty, Delikatesów Centrum, Tesco, Biedronki i GS w Jedliczu z życzliwością podeszli do naszej akcji. Dziękujemy zarówno młodzieży szkolnej, jak i wszystkim wspierającym akcję.
Obdarowano 54 potrzebujące rodziny. Ofiarodawcy sprawili, że na niejednej twarzy pojawił się uśmiech i wiara w człowieka.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję.

Z błogosławieństwem na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
Ks. Proboszcz Stanisław Turoń