Wyszukiwarka

Tradycją naszej parafii jest Noworoczne Spotkanie Opłatkowe, w którym mogą uczestniczyć wszyscy parafianie. Organizację spotkania podejmują członkowie grup parafialnych, w tym roku zaangażował się również KSM. 14 stycznia 2018 r. na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Turonia do punktu katechetycznego przybyło 102 gości.

Spotkanie rozpoczęto mszą świętą o godz. 17, na której mogliśmy usłyszeć piękne wykonanie kolęd przez P. Martę Radoń. Podczas wspólnej modlitwy, czytania pisma świętego i składania sobie nawzajem najlepszych życzeń noworocznych zebrani goście przeżyli wiele wzruszeń.

W gronie przybyłych byli: P. Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, P. Ryszard Zagórski – Zastępca Burmistrza, księża wikariusze, organista P. Jan Radoń, siostry Michalitki, , P. Ewa Michniewska i P. Paweł Krawczyk.
Wspólnie spędzone niedzielne popołudnie uświetnił zespół śpiewaczy P. Ewy Michniewskiej z Długiego i dwie młode uczennice z Ogniska Muzycznego prowadzonego przez P. Jana Radonia. Młodzi wykonawcy zachęcili uczestników spotkania do wspólnego wykonywania kolęd i pastorałek.

Jak co roku P. Maria Zajdel recytowała z pamięci popularne wiersze i obdarowała wszystkich symbolicznymi prezentami. Pyszne ciasta domowe, których w tym roku było bardzo dużo przygotowali członkowie kół
i niektórzy indywidualni uczestnicy.

Koordynatorem spotkania była P. Teresa Gorczyca – przewodnicząca Akcji Katolickiej przy Parafii św. Antoniego w Jedliczu.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png6.png0.png
4
Online