Wyszukiwarka

Tradycją naszej parafii jest Noworoczne Spotkanie Opłatkowe, w którym mogą uczestniczyć wszyscy parafianie. Organizację spotkania podejmują członkowie grup parafialnych, w tym roku zaangażował się również KSM. 14 stycznia 2018 r. na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Turonia do punktu katechetycznego przybyło 102 gości.

Spotkanie rozpoczęto mszą świętą o godz. 17, na której mogliśmy usłyszeć piękne wykonanie kolęd przez P. Martę Radoń. Podczas wspólnej modlitwy, czytania pisma świętego i składania sobie nawzajem najlepszych życzeń noworocznych zebrani goście przeżyli wiele wzruszeń.

W gronie przybyłych byli: P. Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, P. Ryszard Zagórski – Zastępca Burmistrza, księża wikariusze, organista P. Jan Radoń, siostry Michalitki, , P. Ewa Michniewska i P. Paweł Krawczyk.
Wspólnie spędzone niedzielne popołudnie uświetnił zespół śpiewaczy P. Ewy Michniewskiej z Długiego i dwie młode uczennice z Ogniska Muzycznego prowadzonego przez P. Jana Radonia. Młodzi wykonawcy zachęcili uczestników spotkania do wspólnego wykonywania kolęd i pastorałek.

Jak co roku P. Maria Zajdel recytowała z pamięci popularne wiersze i obdarowała wszystkich symbolicznymi prezentami. Pyszne ciasta domowe, których w tym roku było bardzo dużo przygotowali członkowie kół
i niektórzy indywidualni uczestnicy.

Koordynatorem spotkania była P. Teresa Gorczyca – przewodnicząca Akcji Katolickiej przy Parafii św. Antoniego w Jedliczu.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 31 maja - Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
  • 2 czerwca - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • 9 czerwca - Niedziela Zesłania Ducha Świetego
  • 10 czerwca - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • 13 czerwca - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • 16 czerwca - Uroczystość Najświętszej Trójcy
  • 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • 24 czerwca - Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
1.png5.png8.png5.png5.png5.png
2
Online