Wyszukiwarka

Tradycją naszej parafii jest Noworoczne Spotkanie Opłatkowe, w którym mogą uczestniczyć wszyscy parafianie. Organizację spotkania podejmują członkowie grup parafialnych, w tym roku zaangażował się również KSM. 14 stycznia 2018 r. na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Turonia do punktu katechetycznego przybyło 102 gości.

Spotkanie rozpoczęto mszą świętą o godz. 17, na której mogliśmy usłyszeć piękne wykonanie kolęd przez P. Martę Radoń. Podczas wspólnej modlitwy, czytania pisma świętego i składania sobie nawzajem najlepszych życzeń noworocznych zebrani goście przeżyli wiele wzruszeń.

W gronie przybyłych byli: P. Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, P. Ryszard Zagórski – Zastępca Burmistrza, księża wikariusze, organista P. Jan Radoń, siostry Michalitki, , P. Ewa Michniewska i P. Paweł Krawczyk.
Wspólnie spędzone niedzielne popołudnie uświetnił zespół śpiewaczy P. Ewy Michniewskiej z Długiego i dwie młode uczennice z Ogniska Muzycznego prowadzonego przez P. Jana Radonia. Młodzi wykonawcy zachęcili uczestników spotkania do wspólnego wykonywania kolęd i pastorałek.

Jak co roku P. Maria Zajdel recytowała z pamięci popularne wiersze i obdarowała wszystkich symbolicznymi prezentami. Pyszne ciasta domowe, których w tym roku było bardzo dużo przygotowali członkowie kół
i niektórzy indywidualni uczestnicy.

Koordynatorem spotkania była P. Teresa Gorczyca – przewodnicząca Akcji Katolickiej przy Parafii św. Antoniego w Jedliczu.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 22 lutego - Święto katedry św. Piotra Apostoła
  • 4 marca - Święto św. Kazimierza, królewicza
  • 10 marca - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu
1.png3.png5.png1.png8.png8.png
1
Online
Go to top