Wyszukiwarka

piknik1

Piknik Parafialny pod nazwą „Radość i Miłosierdzie” przyciągnął na plac przy jedlickim kościele całe rodziny z dziećmi. Dobra zabawa i słoneczna pogoda wprawiły wszystkich przybyłych gości w znakomity nastrój. Pokaz broni białej autorstwa Stanisława Stopkowicza oraz wystawa rzeźb Jana Gajdy przyciągały wzrok i budziły nieskrywany podziw dla artystycznych zdolności naszych lokalnych twórców. Miłośnicy modelarstwa mogli zobaczyć prace przygotowane przez Adama Dyląga.

 

Otwarcie pikniku, którego organizatorami byli: Ks. Proboszcz Stanisław Turoń z grupami parafialnymi: Caritas, Radio Maryja, Akcja Katolicka, Szkaplerz, Krąg Rodzin, KSM, Ministranci. Gmina Jedlicze, GOK Jedlicze, GOSiR Jedlicze.

Blok artystyczny rozpoczęły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jaszczwi  wesołym przedstawieniem zatytułowanym „Witajcie  w naszej bajce”.

Następnie można było wsłuchać się w muzykę ze znanych filmów, którą przygotował kwartet z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie pod kierunkiem Tadeusza Półchłopka.

W przerwie między występami artystów burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, dyrektor ZS im. Armii  Krajowej  w Jedliczu Zygmunt Ginalski, poseł Bogdan Rzońca  oraz dziennikarz Bogdan Miszczak prowadzili licytację zebranych przedmiotów, z której dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne dla potrzebujących parafian. Wśród licytowanych rzeczy można było znaleźć m.in. piłki i koszulki z autografem reprezentanta kraju Sławomira Peszko, krośnieńskie szkło, prace Jana Gajdy oraz wiele innych cennych przedmiotów.

Występ dzieci z Długiego prowadzony przez Ewę Michniewską zachwycił publiczność.

Młode artystki: Dominika Góra, Marysia Uram oraz  Ada i Angelika Bocheńskie zaprezentowały swoje zdolności wokalne.

Pokaz straży pożarnej z Rafinerii Orlen Południe wywołał prawdziwą euforię wśród najmłodszych uczestników pikniku.

Na koniec zaprezentował się zespół Kamratki z Turaszówki, który w tym roku obchodził swoje 50-lecie.

Wśród innych atrakcji przygotowanych tego dnia przez organizatorów można było spróbować swoich sił w licznych konkurencjach sportowych, czy też poszukać szczęścia w loterii fantowej. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się mobilne urządzenia przygotowane specjalnie dla nich. Na głodnych czekała pyszna strażacka grochówka oraz domowe wypieki.

Jednym z głównych celów pikniku była integracja wszystkich grup parafialnych.  Imprezę prowadziły: Marzena Gęsiak oraz Grażyna Twardzik. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za pomoc przy organizacji pikniku. Dodatkowo składają podziękowania Gminie Wojaszówka, której wójt Sławomir Stefański  bezpłatnie  użyczył scenę.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png4.png3.png
2
Online