6 stycznia 2018 roku w Jedliczu już po raz trzeci odbył się Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło Orszaku to „Bóg jest dla wszystkich”. W haśle zawiera się dewiza Orszaku, który jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza, która ma na celu łączyć i spajać lokalne społeczności. Polegająca na przemarszu aktorów przebranych za Trzech Króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów i diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym.

Koordynatorem i pomysłodawcą Orszaku Trzech Króli w Jedliczu była Lidia Lipka – prezes Stowarzyszenia „Troska o Twoją Przyszłość.
Patronat honorowy w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Jedliczu objęli: Arcybiskup Metropolita Przemyski – Adam Szal oraz Proboszcz Parafii w Jedliczu – ks. Stanisław Turoń.

Za współpracę dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do sukcesu tego wspaniałego wydarzenia. Wszystkim pięknie przebranym uczestnikom. Każdemu, kto wziął udział w III Orszaku i wspólnie z nami zakolędował – bez Was nie dalibyśmy rady!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jerzego Dudy oraz jego rodziny za przyjęcie nas u siebie, oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

Najbardziej pragniemy podziękować wspaniałym aktorom, którzy odegrali role Królów i Świętej Rodziny. W role głównych postaci w Jedliczu wcielili się: Święta Rodzina – Iwona i Wojciech Kłosowicz wraz z synem Franciszkiem, Król Afrykański – Krzysztof Buczyński, Król Azjatycki – Wojciech Bolanowski, Król Europejski – Mariusz Biskup.

Do współorganizacji włączyły się stowarzyszenia i instytucje z terenu Gminy Jedlicze, takie jak: Stowarzyszenie „Troska o Twoją Przyszłość” – główny organizator Orszaku w Jedliczu, Stowarzyszenie” Kuźnia” reprezentowane przez Jerzego Dudę i Wojciecha Tomkiewicza, ksiądz Robert Siuzdak, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Jedlicza, Stowarzyszenie Sherwood Riders z Jedlicza, Stowarzyszenie Turystyczne Cyba, Koło Diabetyków z Jedlicza, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze, klasa mundurowa z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Pizzeria Stara Kuźnia oraz druhowie ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Jedlicze – OSP Dobieszyn, OSP Długie, OSP Jaszczew, OSP Żarnowiec, OSP Jedlicze. Za wsparcie dziękujemy również Panu Janowi Juszczakowi.

Dziękujemy za wspaniałą oprawę muzyczną, którą zapewnili: Stefan Pasterczyk – skrzypce, Szymon Tomkiewicz – skrzypce, Damian Michniewski – akordeon, Ryszard Mosoń – gitara, Marek Rozmus – gitara, Maciej Janas – fortepian, Ewa Michniewska wraz z grupą wokalną z Długiego, Tomasz Michniewski – nagłośnienie oraz Jan Radoń – śpiew podczas przemarszu.

Dokumentację fotograficzną zawdzięczamy: Krosno112.pl – Radosław Sowiński, Rafał Szubrycht, Jedlicze.org – Paweł Duda, terazkrosno.pl – Tomasz Czech, Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość" – Adrian Cysarz, tvKrosno – Grzegorz Skwara.

Do zobaczenia za rok!
Lidia Lipka