Wyszukiwarka

30 lipca br. mieszkańcy naszej gminy i okolic zgromadzili się w Jedliczu na wspólnej modlitwie w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które w tym roku miały miejsce w Krakowie. Spotkanie z inicjatywy Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik pod patronatem Proboszcza Parafii pw. Św. Antoniego w Jedliczu ks. Stanisława Turonia i Wójta Gminy Wojaszówka Sławomira Stefańskiego rozpoczęła koncelebrowana Msza Święta.

 

Podczas wieczornego czuwania młodzieży z Ojcem Świętym w Brzegach, które transmitowane było na żywo z Kampusu Miłosierdzia wszyscy zgromadzeni w skupieniu wsłuchiwali się w słowa Papieża Franciszka.

W trakcie spotkania swoimi wspomnieniami z wizyty Papieża Jana Pawła II w Dukli i Krośnie podzieliła się poetka Bronisława Betlej. Z dużym wzruszeniem opowiadała o przeżyciach towarzyszących jej podczas rozmowy z Ojcem Świętym.

Na scenie pojawili się młodzi wykonawcy, którzy z radością wykonali znane piosenki religijne. Hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni” zaprezentowała Magdalena Rygiel z Klimkówki. Do wspólnego śpiewania zachęcała Ewa Michniewska wraz z grupą dzieci i młodzieży ze świetlicy w Długiem prowadzonej przez Damiana Michniewskiego.

Na koniec na scenie pojawiła się grupa Rock and Fire, która swoją radosną muzyką pozytywnie zakończyła to pełne wzruszeń, wyjątkowe spotkanie w Jedliczu.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii Pana Ryszarda Zagórskiego „Krzyż w krajobrazie Podkarpacia”.

Serdeczne podziękowania składamy strażakom z OSP Jedlicze- Męcinka Podniebyle, Żarnowiec i Dobieszyn za okazaną pomoc w organizacji imprezy.
Podziękowania składamy także ks. Grzegorzowi Rucykowi za organizację Mszy Świętej, Panu Janowi Krajewskiemu za pomoc logistyczną, Mateuszowi Szarkowi i Janowi Goleniowi z firmy Vianor.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png4.png7.png
2
Online