Wyszukiwarka

21 lipca 2018 roku (sobota) odbył się jubileusz 20-lecia Oddziału KSM Jedlicze.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, w trakcie której głos zabrał opiekun oddziału ks. Andrzej Kopcza. Podsumował czas pracy i formacji, wspomniał cele i zadania KSM, a także zachęcał wszystkich zrzeszonych do dalszego rozwijania oddziału KSM na solidnych fundamentach.
Dalsze obchody jubileuszu miały miejsce w auli punktu katechetycznego, gdzie na uroczystość przybył pierwszy prezes oddziału KSM Wojciech Tomkiewicz, starszyzna oraz Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik wraz z Zastępcą Panem Ryszardem Zagórskim. Po odśpiewaniu hymnu organizacji oraz wysłuchaniu przemowy Wojciecha Tomkiewicza o początkach KSM oraz Mirosława Ginalskiego o działalności po reaktywacji, na ręce obecnego prezesa przekazano podarunki ufundowane przez Burmistrza Gminy Jedlicze.
Uroczystość jubileuszowa zakończyła się poczęstunkiem połączonym z radosnymi wspomnieniami czasu spędzonego w szeregach KSM-u.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 31 maja - Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
  • 2 czerwca - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • 9 czerwca - Niedziela Zesłania Ducha Świetego
  • 10 czerwca - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • 13 czerwca - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • 16 czerwca - Uroczystość Najświętszej Trójcy
  • 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • 24 czerwca - Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
1.png5.png8.png5.png5.png2.png
3
Online