Wyszukiwarka

21 lipca 2018 roku (sobota) odbył się jubileusz 20-lecia Oddziału KSM Jedlicze.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, w trakcie której głos zabrał opiekun oddziału ks. Andrzej Kopcza. Podsumował czas pracy i formacji, wspomniał cele i zadania KSM, a także zachęcał wszystkich zrzeszonych do dalszego rozwijania oddziału KSM na solidnych fundamentach.
Dalsze obchody jubileuszu miały miejsce w auli punktu katechetycznego, gdzie na uroczystość przybył pierwszy prezes oddziału KSM Wojciech Tomkiewicz, starszyzna oraz Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik wraz z Zastępcą Panem Ryszardem Zagórskim. Po odśpiewaniu hymnu organizacji oraz wysłuchaniu przemowy Wojciecha Tomkiewicza o początkach KSM oraz Mirosława Ginalskiego o działalności po reaktywacji, na ręce obecnego prezesa przekazano podarunki ufundowane przez Burmistrza Gminy Jedlicze.
Uroczystość jubileuszowa zakończyła się poczęstunkiem połączonym z radosnymi wspomnieniami czasu spędzonego w szeregach KSM-u.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png5.png4.png
2
Online