Wyszukiwarka

Na niedzielne popołudnie 29 lipca 2018 r. prognozowano tropikalną pogodę. Od wielu dni parafianie z Parafii Jedlicze i Parafii ościennych przygotowywali kolejny, trzeci piknik parafialny. Ks Proboszcz St. Turoń na spotkaniach organizacyjnych ciągle udoskonalał scenariusz, bo przecież piknik powinien przypominać poprzednie, ale nowe pomysły na wspólnie spędzany czas też powinny się znaleźć.

W nawiązaniu do myśli przewodniej pikniku organizatorzy przygotowali wystawę z IPN w Rzeszowie „Ojcowie Niepodległości”. Jak co roku była loteria fantowa, bo jakże piknik bez tej zagadkowej chwili – co wylosowałem? Było miasteczko zabaw dla dzieci i kolejka, która woziła całe rodziny po Jedliczu i okolicy. Na scenie prezentowały się jedlickie talenty muzyczne, przy sztalugach talenty plastyczne, a na boisku sportowym rywalizowali sportowcy w konkurencjach indywidualnych i rodzinnych.W Wystawa z IPN w Rzeszowie Dodatkowych emocji dostarczyła organizatorom pogoda. Chmury krążące wokół i wyładowania atmosferyczne to od strony południowej, to północnej niepokoiły prawie wszystkich, ale nie ks. Proboszcza, który uspokajał i zapewniał że co jak co, ale za pogodę to on ręczy. I rzeczywiście pogoda była wymarzona. Nie tak upalnie jak zapowiadano, a deszcz padał w Potoku, Długiem, ale nie w Jedliczu. Za to na scenie było gorąco. Najpierw wystąpił zespół „Kamratki” i Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu”. Później na scenę weszli panowie z „Kapeli Podwórkowej” działającej od niedawna przy GOK Jedlicze, a prowadzonej przez Pana Jana Radonia i zespół „Jarzębina” , również prowadzony przez P. organistę. Wszystkie zespoły zaprezentowały się rewelacyjnie, a melodie „Kapeli” wywołały aplauz wśród widzów. Pojedynki łucznicze pod okiem trenerów były kolejną nowością na tegorocznym pikniku. Początkowo nieśmiało, ale z czasem coraz większym zainteresowaniem cieszyło się stoisko „Książka za książkę”. By wymienić się książką wielu zdecydowało się wrócić do domu po książkę. Dużym zainteresowaniem cieszył się. Na scenie swoje wiersze recytowała poetka ludowa Pani Stanisława Gierlasińska, a wiersz P. Alfredy Dydy „w 100 lecie Niepodległej” recytowała uczennica Szkoły Podstawowej w Jedliczu. Jak co roku pan Jan Gajda artysta ludowy z Chlebnej zaprezentował wykonane w drewnie figury. Kolejną atrakcją naszego pikniku był pokaz wodny w wykonaniu jednostki Straży Pożarnej z Żarnowca. Licytacja przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Jedlicza i sponsorów wzbudziła emocje nie tylko wśród licytujących, ale i wśród wszystkich widzów. Dochód z licytacji, loterii i stoisk spożywczych zostanie przeznaczony na sfinansowanie niektórych prac remontowych w Domu Katechetycznym w Jedliczu. Na zakończenie wszyscy odśpiewali pieśń „Boże coś Polskę” i ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”. Dziękujemy licznym sponsorom firm prywatnych i państwowych o raz osobom, które zasiliły nasza loterię w cenne przedmioty. Dziękujemy parafianom, którzy przyszli i uczestniczyli w pikniku i wsparli finansowo nasze przedsięwzięcie. Dziękujemy wystawcom, osobom, które swoim talentem uatrakcyjniły Piknik, oraz Paniom, które prowadziły całą imprezę. Organizatorzy pikniku: główny organizator – ks. proboszcz Stanisław Turoń , grupy parafialne: Caritas, Radio Maryja, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Szkaplerza, Krągi Rodzin, Kółka Różańcowe. Współorganizatorzy: Burmistrz Gminy Jedlicze, GOK Jedlicze, GOSiR w Jedliczu.

Organizatorzy

 Zdjęcia: jedlicze24.pl / KSM Jedlicze / R. Jermak

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png5.png1.png
1
Online