11 listopada w całej Polsce obchodzona jest setna rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste obchody odbyły się także w Jedliczu.

Rozpoczęto je od wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny w latach 1914 – 1920. Następnie odbył się koncert laureatów dziecięcego Konkursu Pieśni Patriotycznej i msza św. z udziałem pocztów sztandarowych w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy (w kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego w Jedliczu). Po mszy św. nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy dedykowanej 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 250 rocznicy nadania Jedliczu praw miejskich. Na koniec delegacje złożyły kwiaty pod tablicą.

Źródło: jedlicze24.pl