Tłumy wiernych żegnały księdza prałata Stanisława Guzika, emerytowanego proboszcza w Jedliczu, Honorowego Obywatela Miasta Jedlicze.

Ks. prał. Stanisław Guzik zmarł w poniedziałek 19 listopada w Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie. W latach 1985 - 2007 był proboszczem w Jedliczu. W 2010 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jedlicze.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej Stanisław Jamrozek. W ostatniej drodze kapłanowi towarzyszyły tłumy wiernych i kilkudziesięciu kapłanów. Wszyscy odprowadzili ks. prałata do grobu na miejscowym cmentarzu.

Źródło: terazKrosno.pl