W Święto Objawienia Pańskiego, w którym mamy uczcić obecność Boga w historii człowieka, a w tradycji polskiej święto nazwane świętem Trzech Króli, w Jedliczu odbył się już po raz czwarty orszak Trzech Króli.

Po Mszy Świętej z kościoła parafialnego pw. św. Antoniego wyruszył barwny pochód wiernych tradycji, za gwiazdą betlejemską na czele oraz Maryją z dzieciątkiem i Józefem, towarzysząc trzem królom i ich orszakom, wspólnie kolędując. Orszak przemaszerował ulicami miasta do szopki betlejemskiej przy Starej Kuźni. Tam trzej królowie wraz z wiernymi pokłonili się Bożej Dziecinie, a w krótkiej inscenizacji przedstawili to historyczne biblijne wydarzenie. Trochę zmarznięci, ale w atmosferze serdecznego i radosnego kolędowania, wszyscy uczestnicy przeżywali wspólnie ten jeszcze świąteczny okres. Miejmy nadzieję, że za rok pomaszerujemy po raz piąty w jeszcze większym gronie, włączając się tym samym w ten ogólnopolski spektakl katolicki.

Źródło: jedlicze.org

• 28 kwietnia - Druga Niedziela Wielkanocy (Miłosierdzia Bożego)
  • 29 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski