Nastrojowy koncert Kolęd w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka odbył się w kościele parafialnym w Jedliczu dnia 20 stycznia br. Grupa, która zaprezentowała kolędy w swoim wykonaniu powstała w 1997 r. i działa przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Pani Monika Brewczak, która jednocześnie aranżuje większość śpiewanych przez młodych artystów utworów. Koncert pod patronatem Posła na Sejm RP Piotra Babinetza, Starosty Krośnieńskiego Jana Pelczara, Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik był możliwy dzięki organizatorom: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Jedliczu, Marcinowi Józefowiczowi – Radnemu Powiatu Krośnieńskiego. Po występie zespół uczestniczył we mszy św., do której przygotował wyjątkową oprawę muzyczną.

Po mszy św. odbyło się tradycyjne Noworoczne Spotkanie Opłatkowe, w którym na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Turonia uczestniczyli parafianie. Zebrani goście mieli możliwość wspólnej modlitwy, składania sobie nawzajem życzeń noworocznych oraz wspólnego kolędowania.

Źródło: jedlicze.pl

• 4 czerwca - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana