Wyszukiwarka

W niedzielę palmową 14 kwietnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu zrzeszeni w SK Caritas, SU oraz PCK kwestowali na rzecz krośnieńskiego hospicjum, po raz kolejny włączając się w akcję charytatywną Pola Nadziei. Młodzież zbierała datki przy kościele parafialnym w Jedliczu pod opieką nauczycieli: Pani Anny Piechoty, Pani Renaty Grzebyk, Pani Bożeny Łańczak, Pani Zofii Baraniec, Pani Dagmary Słabniak, Pani Beaty Świątek, Pani Elżbiety Biernackiej oraz Pani Moniki Paradysz. Ofiarodawcy zostali obdarowani przez wolontariuszy żonkilami z bibuły wykonanymi przez uczniów pod kierunkiem Pani Ireny Pikul i Pana Macieja Honkisza.

Zebrana kwota 4790,95 zł zostanie przeznaczona na pomoc ludziom wymagającym opieki paliatywnej. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Składamy również podziękowania dla Proboszcza Parafii Jedlicze za przychylność i umożliwienie przeprowadzenia akcji.

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png4.png4.png
2
Online