Rynek w Jedliczu był miejscem głównych gminnych uroczystości związanych z obchodami 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Najpierw przed południem w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie uczestniczyły władze samorządowe, radni, poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół, lokalnych organizacji i mieszkańcy.

Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod budynek Urzędu Gminy na którym umieszczona jest pamiątkowa tablica upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja.

Pod tablicą okolicznościowe przemówienie wygłosiła Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik i Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska. Pod tablicą delegacje złożyły kwiaty.

Źródło: terazkrosno.pl

• 25 lipca - Święto św. Jakuba, apostoła
  • 6 sierpnia - Święto Przemienienia Pańskiego
  • 9 sierpnia - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy