Mieszkańcy Jedlicza i okolicznych miejscowości przeszli w czwartek (20.06) ulicami miasta w uroczystej procesji. Uczestnictwo w procesji to publiczna manifestacja wiary. To jedno z najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Świętego Antoniego Padewskiego w Jedliczu, a po mszy świętej wierni przeszli ulicami miasta w uroczystej procesji, podczas której ksiądz niósł pod baldachimem Najświętszy Sakrament.

Wierni zatrzymują się przy czterech ołtarzach, które symbolizują cztery strony świata (cztery żywioły), a przede wszystkim cztery Ewangelie Święte. Ołtarze przygotowali: Pierwszy – mieszkańcy Męcinki, Chlebnej i Oazy Rodzin. Drugi na Rynku – mieszkańcy Rynku i ul. Łukasiewicza i przyległych oraz członkowie Caritas. Trzeci u Sióstr zakonnych – przygotowali mieszkańcy ul. Tokarskich oraz Akcja Katolicka. Czwarty przy kościele – mieszkańcy ulic za torami i Rodzina Radia Maryja.

– Pragnę serdecznie podziękować straży pożarnej, policji za zabezpieczenie naszej procesji. Dzieciom za sypanie kwiatów, wszystkim za pobożny udział w tym wielkim wydarzeniu religijnym. Wszystkim składam „Bóg zapłać”- powiedział ks. proboszcz Stanisław Turoń, który na koniec udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Źródło: jedlicze24.pl

• 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego