Wyszukiwarka

Już po raz czwarty mieszkańcy Parafii Jedlicze i okolic mieli okazję uczestniczyć w pikniku parafialnym. Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród których każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś dla siebie.

Po uroczystym otwarciu pikniku przez ks. Proboszcza Stanisława Turonia, licznie przybyli goście, wśród których byli również członkowie grup motocyklowych Sheriff Riders i Sherwood Riders, mogli podziwiać występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: Jarzębina z Piotrówki i Kamratki z Turaszówki oraz młode jedlickie talenty muzyczne. Swój program przygotowały również przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu. Nowością był pokaz tańców lednickich w wykonaniu młodzieży z KSM-u, która zaprezentowała także postać Kaspra Wojnara – księgarza i działacza niepodległościowego. Przy sztalugach prezentowały się talenty plastyczne, a na boisku sportowym rywalizowali sportowcy w konkurencjach indywidualnych i rodzinnych. Wszyscy chętni mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z łuku pod okiem pracownika GOSiR p. Myśliwca. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano mobilny plac zabaw. Uczestnicy pikniku mogli również podziwiać wystawę „Wspomnienie o Kasprze Wojnarze” przygotowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedliczu.

Niesłabnącym powodzeniem cieszyła się jak zwykle loteria fantowa. Już po dwóch godzinach wyprzedano wszystkie losy uprawniające do odbioru prawie 500 nagród. Przeprowadzono też licytację wartościowych przedmiotów i usług. Można było również losować karteczki z cytatami z Pisma Świętego pod hasłem „Mówi do Ciebie Bóg”. Swoje stoiska przygotowały działające na terenie Parafii Jedlicze: Stowarzyszenie „Wspólnota” i Stowarzyszenie Diabetyków, których przedstawiciele udzielali informacji na temat ich działalności.
Nie ma prawdziwego pikniku bez możliwości skosztowania miejscowych smakołyków. Organizatorzy zadbali o przygotowanie licznych stoisk, gdzie można było zakupić tradycyjną grochówkę, kiełbaskę z grilla, pierogi, chleb z domowym smalcem i oczywiście wszelkiego rodzaju słodkie wypieki przygotowane przez parafian.
Mimo niepokojących prognoz, i w tym roku nie zawiodła pogoda, pozwalając na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia na wolnym powietrzu. Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom oraz uczestnikom pikniku. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym pikniku już za rok.

Organizatorzy: ks. Proboszcz Stanisław Turoń, Caritas, Koło Radio Maryja, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Rada Parafialna, Rodzina Szkaplerza NMP, Kręgi Rodzin, Kółka Różańcowe

Współorganizatorzy: Burmistrz Gminy Jedlicze, GOK Jedlicze, GOSiR w Jedliczu

Sponsorzy:
1. Tauron Kraków
2. Orlen Oil Sp z o.o
3. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska
4. Huta Zorza
5. Delikatesy Centrum
6. Sklep Alta
7. Lewiatan „Alfa” p. Gałuszkowie
8. Salonik fryzjerski Bogumiła Jurczak
9. Sklep spożywczy p. Buczyński, Laba „Temex”
10. Firma Splast
11. Sklep Mikuś
12. „Papierek” - artykuły szkolne
13. Lodziarnia „Papuga” ul. Tokarskich
14. Sklep Orient
15. Max Elektro AGD RTV, ul. Tokarskich
16. Bank Pekao w Jedliczu
17. Zdrowa Żywność
18. Bar RH+
19. Salon urody „Shine”
20. Sklep „Kama” - Lucyna Zajdel
21. Apteka p. Mojak
22. Apteka Lafarma
23. Apteka p. Żółkoś, ogólnodostępna
24. Sławomir Stefański - wójt gminy Wojaszówka

Zbliżające się święta i uroczystości

  • 5 kwietnia - Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej)
  • 12 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • 25 kwietnia - Święto św. Marka, ewangelisty
  • 29 kwietnia - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
2.png2.png3.png8.png3.png5.png
3
Online